Blog > Komentarze do wpisu

Nordowi Mol

Fajna nazwa? To po Kaszubsku "Północne miejsce". Rzeczywiście jest bardzo północne, bo leży w Celtowie k. Pucka, gdzie postanowiłam się zatrzymać na krótki popas wracając z jedengo z weekendów na mierzeji helskiej.

 

zajazd

 

Nie będę tu reklamować ani polecać kuchni, bo nie to jest moim celem. Chcę pokazać niecodzienny wystrój jaki mnie urzekł.

Budynek wzorowany jest na starej XIX-wiecznej zabudowie. Wnętrze wyposażone jest w elementy charakterystyczne dla minionej epoki, a mianowicie 100 letnia autentyczna cegła i obelkowanie.

Wnętrze urządzono w klimacie Secesyjno-Kaszubskim. Można tu znaleźć wiele elementów o charakterze zabytkowym, jakie można zobaczyć jedynie w muzeach.

 

zajazd

 

Na klimat składają się meble secesyjne, zabytkowy piec i kominek oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Niestety nie zrobiłam zbyt wielu zdjęć ze względów technicznych.

 

piec


I trochę trofeów, zapewne z pobliskich lasów.

 

lis

dzik


Na terenie przyległym wyeksponowano zabytkowe narzędzia i sprzęty rolnicze.

 

zajazd

 

Na zewnątrz znajduje się przepięknie zaaranżowany ogród letni z oczkiem wodnym i kołem młyńskim. Można tu odetchnąć klimatem rejonu kaszub minionych lat.

 

zajazd

 

Bardzo fajne miejsce i można by powiedzieć niepozorne, gdyż jadąc drogą Władysławowo - Gdynia wcale nie widać jego uroków.

Ale fanom polskich skansenów, folkloru, zabytkowych wiejskich zabudowań no i ciekawych miejsc polecam zatrzymać się i obejrzeć z bliska.

 

poniedziałek, 28 września 2009, ach1974

Polecane wpisy

  • Region i tańce rzeszowskie

    Najwyższy czas napisać o tym co jest właściwym tytułem tej zakładki, czyli o tańcach ludowych. Postanowiłam zrobić to cyklicznie, opisując poszczególne tańce lu

  • Zaglądnijcie do Jasmin62

    Jako że w ostatniej chwili weszłam na blog Jasmin62 i znalazłam bardzo ciekawy wpis pt. "O zbójniku Ondraszku, koronkowych stringach i gawędzie o cmentarnych g

  • Mazurskie klimaty...inaczej!

    A początek tygodnia rozpocznę trochę na ludowo. Tym razem rzeźba ludowa, która stanowi otoczenie pewnego mazurskiego zajazdu o nazwie "Mazurski Dworek" w Staryc

Komentarze
Gość: arkadia52, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/09/29 08:50:36
Rzeczywiście miejsce bardzo urocze.Dobrze,że w porę obejrzeliśmy się i chronimy nasze zabytki narodowe i dawne tradycje.Dzięki temu możemy oglądać teraz takie "perełki".Pozdrawiam :c)
-
2009/09/29 08:51:30
Rzeczywiście miejsce bardzo urocze.Dobrze,że w porę obejrzeliśmy się i chronimy nasze zabytki narodowe i dawne tradycje.Dzięki temu możemy oglądać teraz takie "perełki".Pozdrawiam :c)
-
2009/09/29 08:53:09
Oj,coś 2x poszło,hmm,nie wiem dlaczego?

napisz do mnie


Zobacz moje prace:


KuferArt
Art MaginariumToplista 
Decoupage
HAND MADE - Rękodzieło
Katalog WitrynZobacz moją biżuterię:


Odwiedziło mnie:
Wyróżnienia blogoweRóżane inspiracje

cecily

rose

rose

rose

rose

rose

róża

róża

On line: