Moje fotki

wtorek, 01 listopada 2011
W taki dzień jak dziś odwiedzamy nekropolie na całym świecie. Tę odwiedziłam w sierpniu. Myślę, że dzisiejszy dzień jest idealny aby pokazać klimat oraz piękno architektury jaki w sobie kryje.

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie.
   


Drugim myślę, że ważnym miejscem w pamięci Polaków jest odnowiony Cmentarz Orląt Lwowskich, w czasach komunizmu doszczętnie zniszczony, a niedawno odbudowany dzięki darowiznom.

 W to Święto zapalamy znicze, wspominamy, odwiedzamy naszych krewnych, pamiętamy!

Dzięki akcjom zbierania datków na utrzymanie i odnowienie starych mogił możemy podziwiać także wspaniałą architekturę, pomniki, które niejednokrotnie są dziełem wielkich rzeźbiarzy i kamieniarzy.

Tutaj jeszcze link do odwiedzenia warszawskich Powązek, miejsca także pełnego wspomnień i wielkich ludzi.

Ale są miejsca, gdzie nekropolie wcale nie przypominają statecznych i posępnych alejek, ale bardzo wesołe miasteczko pełne barw i kolorów jak na przykład w rumuńskiej wsi Sapanta.środa, 09 marca 2011

Druga część relacji z moich wojaży zimowych.

Krajobraz zimowy wygląda pięknie nie tylko w górach. Morze jest też cudowne. Na mieszczuchu z centralnej Polski wrażenie robi każdy kawałek natury. Ale muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu byłam nad morzem o tej porze roku, no i pierwszy raz widziałam tak zmrożone plaże, spokojną i czystą wodę w Bałtyku. No może spokojną to widziałam, ale żeby dno tak wyglądało?

 

 

 

Tutaj pasowała mi wyjątkowa aura...jak ze starego albumu.

 

 

 

 

I znowu zapraszam do prezentacji....warto zatrzymać się na chwilę.....

 

 

 

 

 

poniedziałek, 07 marca 2011

Nareszcie jestem po dość długiej przerwie. Ale nie była to przerwa bezproduktywna. Gdzież ja nie byłam w ciągu ostatnich dwóch tygodni.... Mogę powiedzieć, że zaliczyłam dwa najdalsze zakątki Polski: góry i morze.

Najpierw będzie krótka relacja fotograficzna z tych najwyższych krańców naszego kraju, które zjeździłam w czasie ferii zimowych. Takich krajobrazów już dawno nie widziałam! Nie mówiąc o pieknej zimie. Śnieg, mróz, słońce i wspaniałe warunki na stoku! Tylko pomarzyć. Nawet spacery były wielką przyjemnością i ucztą dla oka.

Ale co będę mówić popatrzcie sami...

Trochę zdobyczy ze spaceru po przepięknej o tej porze roku Przełęczy Salmopolskiej znajdującej się pomiędzy Szczyrkiem a Wisłą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No i dla miłośników białego szaleństwa udokumentowałam jak wyglądał stok na Małym Skrzycznym....z moim najmłodszym narciarzem w roli głównej (który ciągle uciekał przed aparatem).

 

 

 

 

A dla wytrwałych, dość długa prezentacja moich fotek, niestety nie mogłam się zdecydować, które zdjęcia są najładniejsze, więc pokazuję prawie wszystkie...

 

 

 

 

I jak tu mówić, że zima nie jest piękna! Owszem, ale niestety nie w mieście. Za to, naprawdę warto wybrać się o tej porze roku w góry.

Drugą część moich wojaży, pozostawiam na potem....

 

niedziela, 17 października 2010

 

Dzisiejszy dzień był jednym z ostatnich pięknych jesiennych dni. Chociaż jest już dosyć zimno to słońce pomalowało przyrodę w piękne kolory.

Postanowiłam uwiecznić te cudowne barwy, którymi wszyscy zachwycają się najczęściej w górach. W środku miasta też może być pięknie!

Wybrałyśmy się z moją córą na malutki plenerek do pobliskiego parku, a oto co można jeszcze zobaczyć na krzewach, drzewach i nie tylko!


 

jesień

 

 

jesień

 

 

jesień

 

 

Nawet trochę kwiatów ...

jesień

 

 

jesień

 


I owoców...

jesień

 

 

jesień

 

 

A w parkowym stawiku-sadzawce zatopiły się gwiazdy...!,

jesień

 

wśród których cudownie mieniły się kaczki...

jesień

 

 

No i wszędzie piękne, kolorowe liście...

jesień

 

 

jesień

 

 

jesień

 

 

jesień

 

 

i nawet biedronka się załapała....

jesień

 

Czyż jesień w mieście nie może byc piękna ?


Tutaj więcej zdjęć....

 

 

 

 

czwartek, 03 września 2009

Wakacje, wakacje i po wakacjach. No cóż trzeba wrócić do rzeczywistości dnia codziennego. Znowu wcześniejsze wstawanie, znowu korek na mieście no i "powrót do szkoły" oczywiście pośrednio. Od dziś zaczynam sobie przypominać drugą klasę szkoły podstawowej, a teraz wcale nie jest to takie łatwe. Biedne dzieci, ja w drugiej klasie biegałam jeszcze po podwórku i nie martwiłam się czy zdąże odrobić na jutro lekcje. Dzisiaj dzieciaki mają za swoje, za dziesięć lat będziemy mieli samych naukowców.

Ale może dosyć tego malkontenctwa.

Wspominając miłe chwile wakacyjne przeglądałam ostatnio swoje przepastne zasoby zdjęciowe (niestety jak napstrykam zdjęć to potem mi szkoda cokolwiek wykasować, więc po każdych wakacjach pozostaje mi po 1000 zdjęć z każdego dłuższego wyjazdu !) i natrafiłam na fajne fotki z Chorwackiej Mariny, choć wcale nie wakacyjne bo byłam tam w grudniu. Nie takie pamiątkowe typu domy, okolica, ciocia, wujek, uśmiech pod drzewkiem itd choć i takie mam. Jak zwykle bawiłam się pstrykając na prawo i lewo w poszukiwaniu fajnych krajobrazów.

A efekty choć w mini pigułce postanowiłam wystawić na światło dzienne.


Na początek dobra Adriatyku czyli jeżowce i to co można zobaczyć nie wchodząc do wody. Współczuję, jeżeli ktoś miał z nimi bliższe spotkanie !


jeżowce

woda

woda1

woda2

jeżowce1

 


Trochę klimatów portowych...


port

port1

 


Trochę widoczków....


widok

widok1

widok3

widok4

widok5

zachód

 


No i trochę zwyczajnych zdjęć w niezwyczajnym wydaniu...


droga

port2

tunel


Ale ich napakowałam....... jeśli przebrnęliście do końca serdecznie polecam tę uroczą krainę!


 

 

wtorek, 11 sierpnia 2009

No właśnie, chyba nie wiele osób miało okazję zobaczyć tego hałaśliwego owada. Ten gatunek wyjątkowo hałaśliwy występuje w ciepłym klimacie, a samce wydają głośne odgłosy za pomocą odwłokowego narządu dźwiękowego.

To zdjęcie zrobiłam w Turcji, gdzie w ciągu dnia setki cykad dawały koncert, który zagłuszał własne myśli. Wygląda trochę jak konik polny.

 

 

cykada

 

czwartek, 06 sierpnia 2009

I jeszcze jedno zdjęcie z dalekiej wyprawy, tym razem chmurki. Czasem aparat plus nuda w samolocie dają takie właśnie efekty...


chmurki

 

 

środa, 05 sierpnia 2009

Tak wygląda w dzień pustynia solna, która tak na prawdę jest częścią wyschnietego jeziora na Saharze.


pustynia solna


 
1 , 2
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Zdjęcia, obrazy, inspiracje
Ciekawe prace - galerie
Decoupage -Tu podglądam i podziwiam
__Forum decupage
Galerie Zdjęć - albumy picasa
Nie tylko decu
Skarbnice - Warto zajrzeć
Tagi

napisz do mnie


Zobacz moje prace:


KuferArt
Art MaginariumToplista 
Decoupage
HAND MADE - Rękodzieło
Katalog WitrynZobacz moją biżuterię:


Odwiedziło mnie:
Wyróżnienia blogoweRóżane inspiracje

cecily

rose

rose

rose

rose

rose

róża

róża

On line: